4 szybkie przekąski, które zabierzesz do pracy

Cztery szybkie i zdrowe przekąski warte Twojej uwagi, szczególnie wtedy gdy nie masz czasu na gotowanie.

Hummus domowy, marchewki lub seler naciowy

Ciekawa alternatywa połączenia hummusu z warzywami bez wykorzystania pieczywa. Polecam wersję domową, jest dużo smaczniejsza od tej sklepowej. Można zrobić słoiczek hummusu na cały tydzień, trzymany w lodówce bez problemu zachowuje świeżość.

Przepis tutaj

Jogurt naturalny, orzechy włoskie lub migdały, mieszanka świeżych owoców.

Dzięki takiemu połączeniu dostarczysz sobie nieco energii, która stopniowo będzie uwalniana do krwi. Unikaj jedzenia samych owoców ze względu na to, że dostarczają one szybko energii, ale jednocześnie na krótko. W połączeniu z orzechami i jogurtem obniżamy indeks glikemiczny owoców dzięki czemu tworzymy korzystniejsze warunki do spalania tkanki tłuszczowej.

Wykorzystuj owoce sezonowe. Latem truskawki, maliny, borówki, a zimą, np. jabłka, banany, pomarańcze.

Jogurt naturalny, łyżka muesli, mieszanka orzechów i ziaren (włoskie, migdały, słonecznik, siemię lniane)

Analogicznie jak w pierwszym przypadku dostarczysz sobie energii stopniowo i na dość długi okres czasu. Ziarna siemienia lnianego wspomogą perystaltykę jelit. Swoją drogą regularne stosowanie siemienia eliminuje zaparcia, jest to bardzo łatwy i szybki sposób na poprawę pracy jelit.

Baton owsiany Hi5

Moim zdaniem numer jeden jeśli chodzi o przekąski! Baton jest pozbawiony dodatków chemicznych do żywności. Zawiera tylko naturalne składniki i przy tym jest bardzo smaczny. W składzie dominują płatki owsiane, miód, różnego rodzaju ziarna i suszone owoce. Ostatnio jest to moja ulubiona przekąska ze względu na to, że bardzo długo jestem po niej syty. Batony zamawiam przez internet w opakowaniu 14 sztuk, które zawiera 7 rodzajów batonów o różnych smakach dzięki czemu nie nudzą się. Można ja zamówić tutaj.


Batony Hi5 można zamówić tutaj