fbpx

Jak odzyskać formę na lato? Przed tym pytaniem staje coraz więcej osób pragnących poprawić swój wygląd przed zbliżającymi się wakacjami. Do sezonu urlopowego nie zostało zbyt wiele czasu, ale na tyle dużo, aby znacząco poprawić swój wygląd. Zatem jak wykorzystać ten czas, aby w szybkim czasie zobaczyć efekty?

Przebudowa sylwetki wymaga czasu, im więcej kilogramów do zgubienia tym dłuższy czas musisz poświęcić, aby uzyskać pożądane rezultaty. W poprzednich artykułach pisałem o tym jak ważne w kształtowaniu formy są trzy elementy czyli dieta, aktywność fizyczna i wypoczynek. W tym wpisie skupię się głównie na aktywności fizycznej i przedstawię propozycję treningu, który możesz zacząć już dziś.

Aktywność fizyczna wpływa w około 30% na Twoją formę. Bez odpowiednio zaplanowanego treningu nie ma możliwości, aby zbudować estetyczną sylwetkę. Podstawową formą aktywności w kształtowaniu ciała jest trening siłowy. Bez obaw, nie musisz od razu kupować karnetu na siłownię. Na dobry początek wystarczy trening przeprowadzony z obciążeniem własnego ciała. Dzięki treningowi siłowemu podkręcisz metabolizm i przyspieszysz spalanie tkanki tłuszczowej, wzmocnisz całą strukturę ciała – będziesz mieć więcej siły oraz zapewnisz sobie lepszą sprawność funkcjonalną w codziennych czynnościach.

Zaczynamy!

Wykonaj jeden pełny obwód (czyli 3 ćwiczenia jedno po drugim), a następnie odpocznij 45s. Powtórz ośmiokrotnie! Trenuj trzy razy w tygodniu. Powodzenia!

 1. Przysiady z uniesieniem kolana (lub wyskokiem).

szybki trening2. Pompki. (Jeżeli pełne pompki okażą się zbyt trudne, wybierz wariant na kolanach.)

szybki treningszybki trening

3. Pajacyki

szybki trening

Nazywam się Norbert Gotz. Od 2012 roku w prosty sposób pomagam ludziom przejść drogę po lepszą formę oraz stale podnosić jakość ich życia. Od 2018 roku pomagam także w formie online osobom z całej Europy.

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie (studia magisterskie).  Jestem akredytowanym trenerem REPs. Pasjonuję się medycyną naturalną co stanowi idealnie połączenie wraz z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem!