Produkty wspomagające utratę tkanki tłuszczowej

W przyrodzie istnieje bardzo dużo produktów, które pozytywnie oddziałują na spalanie tkanki tłuszczowej wspomagając jej spalanie. W tym wpisie wymienię najważniejsze, które warto włączyć do odżywiania nie tylko podczas redukcji.

Zielona i czerwona herbata

Ze względu na swoje pobudzające i oczyszczające właściwości są numerem jeden wśród herbat wspomagających walkę z tkanką tłuszczową i cellulitem

Ostre papryki i ostre przyprawy

Ze względu na swe termogeniczne właściwości przyprawy te będą podnosić termogenezę ciała, czyli rozgrzewać organizm dzięki czemu wzrośnie tempo metabolizmu. Są to między innymi:

  • papryka chilli, jalapenos i inne ostre
  • pieprz czarny,
  • imbir,
  • czosnek,
  • kurkuma.

Cynamon

Najważniejszą jego właściwością jest regulowanie poziomu insuliny we krwi dzięki czemu powstrzymuje nagłe ataki głodu. W konsekwencji czego jemy mniej.

Cytrusy

Pomagają obniżyć apetyt, dzięki czemu łatwiej jest się nie przejeść. Dodatkowo duża zawartość witaminy wspomaga walkę z kilogramami. Warto je jeść jednak z umiarem, bo nadmiar każdych owoców nie będzie korzystny dla sylwetki. Szczególnie polecane są grejpfruty i cytryny.

Kawa

Zawarta w kawie kofeina podkręca metabolizm, ale bardzo ważne jest, aby pić ją bez cukru i najlepiej bez mleka żeby nie osłabiać jej spalającego i pobudzającego działania.

Dodatkowa suplementacja

Jeżeli chcecie jeszcze poważniej podejść do odchudzania polecam suplementy na bazie naturalnych składników, które będą jeszcze mocniej wspomagać termogenezę ciała i spalanie tkanki tłuszczowej. Poniżej produkt, który polecam moim klientom. Ten produkt jest szczególnie dobry, ponieważ zawiera substancje naturalnie występujące w przyrodzie m.in. takie jak ekstrakt z zielonej kawy, ekstrakt z owoców acai czy cytrusów. Dla osób najbardziej wymagających polecam pakiet na spadek wagi.