Te rzeczy nie służą sylwetce i zdrowiu

Nie zawsze występują idealne warunki do redukcji tkanki tłuszczowej. W tym wpisie przedstawię kilka najważniejszych czynników, które zablokują Twoje efekty jeżeli w Twoim życiu będzie ich za dużo

Posłuchaj wpisu w formie audio

Więcej materiałów w formie audio na moim kanale – Sprawność Poparta Naturą.

Permanentny stres

Stres nie jest niczym w sobie złym, a powiedziałbym nawet, że to coś naturalnego. Normalne jest, że stresujemy się różnymi rzeczami. Problem zaczyna się gdy stres zaczyna ewidentnie przeważać w naszym życiu i rozlewać się na inne sfery życia. Taki stan nie tylko powoduje, że nie chcę nam się ćwiczyć i zdrowo odżywiać, ale również powoduje wyrzut sporych ilości – nadmiaru kortyzolu do krwi, który będzie utrudniać spalanie tkanki tłuszczowej. Większa też będzie skłonność do zajadania stresu, np. słodyczami czy sięganie po używki. Warto mieć tego świadomość i regularnie nad tym pracować, aby obniżyć ilość stresu na co dzień. Aby zadziałać na sto procent i obniżyć negatywne skutki stresu polecam włączyć także produkt na bazie naturalnych składników lub bardziej kompleksowo zestaw suplementów wspomagających odnowę układu nerwowego.

Brak czasu dla siebie

To chyba najczęściej spotykany problem w obecnych czasach. Biegamy tylko do pracy, potem obowiązki, rodzina, dom… A kiedy czas dla siebie? Przeanalizuj ile czasu w tygodniu jesteś w stanie wygospodarować na robienie czegoś co lubisz, książka, film, spacer, spotkanie z przyjaciółmi albo na tzw. nic nie robienie? Niektórzy uważają, że to strata czasu, a ja myślę, że każdego dnia trzeba znaleźć czas na to co lubisz, choćby pół godziny, ale codziennie i regularnie. Dzięki temu znów poczujesz się lepiej i obniżysz stres, a za tym pójdą Twoje efekty. Organizm Ci się odwdzięczy, serio.

Zbyt duża ilość pracy

Jeżeli dużo pracujesz to z pewnością braknie Ci czasu na zdrowe odżywianie, ćwiczenia i odpoczynek. Wzrośnie frustracja, zaczniesz szukać wymówek i tłumaczyć się przed sobą, że nie masz czasu. Całość będzie mieć bezpośrednie przełożenie na Twoje efekty.

Zbyt mało odpoczynku

Odpoczynek jest jedną z czynników prowadzących do efektów. Wyśpij się, odpocznij, zrób coś dla siebie, spędź fajnie czas. To wszystko obniży poziom stresu i spowoduje, że poczujesz się lepiej, a Ty nie dość, że będziesz notować lepsze rezultaty to jeszcze samopoczucie będziesz mieć lepsze.

Restrykcyjna dieta i słabe odżywienie organizmu

Głodzenie się, przetworzone produkty, fast food, jedzenie w pośpiechu itd. To wszystko sprawia, że odżywiając się w taki sposób latami okradasz swój organizm z sił i zdrowia. Tak, z sił i zdrowia. Gorzej funkcjonujesz, gorzej śpisz, nic Ci się nie chce i regularnie tyjesz. Póki nad tym nie popracujesz nic z tego nie będzie. Warto. Jeżeli dopuściłeś się wyeksploatowania organizmu polecam zestaw suplementów, które naprawią te uszkodzenia.

Zdjęcie w tle od katemangostar – pl.freepik.com