fbpx

Współpraca z trenerem personalnym w czasach gdy siłownie i fitness kluby są pozamykane jest nieco utrudniona ze względu na brak dostępu do obiektów, na których można trenować. Trening w plenerze też nie zawsze zdaje egzamin ze względu na niestabilność pogodową. Jakie zatem jest rozwiązanie?

Współpraca online z trenerem personalnym

Współpraca online nie różnicy się zbyt wiele od współpracy offline. Wszystkie działania przenosimy do Internetu, zatem zarówno pierwsza jak i późniejsze konsultacje, monitorowanie efektów, wspieranie i korekty w planie treningowym czy żywieniowym odbywają się zdalnie. Dzięki możliwościom jakie daje Internet masz regularny kontakt z trenerem poprzez komunikator WhatsApp, dzięki czemu na bieżąco w każdym momencie tygodnia możesz zadać pytanie i uzyskać szybką odpowiedź w kilka chwil.

Dwie możliwości realizowania aktywności fizycznej

Trening personalny na Skype

Dzięki tej opcji możesz odbywać regularne treningi ze swoim trenerem bez wychodzenia z domu. Jedyny sprzęt, który potrzebujesz to mata treningowa, ponieważ trening bazuje głównie na ćwiczeniach z masą własnego ciała. Opcjonalnie można także zakupić gumy oporowe, drobne hantelki lub hantle regulowane i ławeczkę do ćwiczeń w przypadku najbardziej zaawansowanych.

Jakiego sprzętu elektronicznego potrzebujesz do treningu personalnego na Skype?

Opcja minimum:

  • Laptop / tablet lub komputer PC z wbudowaną kamerą internetową z dostępem do Internetu przez WiFi lub LAN

Opcja minimum zawsze wystarcza do przeprowadzenia skutecznego treningu.

Opcja komfort:

Zewnętrzna kamera internetowa, której używam do prowadzenia treningów

Ja używam zewnętrznej kamery Logitech StreamCam, którą mogę polecić. Wysoka jakość obrazu i dźwięku pod kątem rozdzielczości i naświetlenia obrazu. Zobacz także inne kamery internetowe.

W przypadku opcji komfort, obraz z komputera zrzucamy na telewizor za pomocą kabla HDMI. Kamerę ustawiamy na telewizorze. Korzystamy z połączenia kablem LAN, które zapewni szybszy transfer danych niż WiFi. Opcja dla najbardziej wymagających.

Trening samodzielny na podstawie planu treningowego

Klient w tym czasie wykonuje ćwiczenia lub aktywności zadane przez trenera i regularnie zdając raporty z treningów. W przypadku tej opcji współpraca ogranicza się jedynie do regularnych konsultacji, wsparcia, monitorowania efektów i korekt w planach treningowym i żywieniowym. Dobra opcja jeżeli nie masz problemu ze zmobilizowaniem się do regularnej aktywności fizycznej i masz prawidłowe wzorce ruchowe. W każdym innym przypadku warto zacząć regularne treningi personalne na Skype, a dopiero po pewnym czasie kontynuować treningi samodzielnie i konsultując się regularnie z trenerem.

Są możliwości

Mówią, że jeżeli bardzo czegoś chcesz to znajdziesz sposób. Jeżeli nie, znajdziesz wymówkę. Sporo w tym prawdy. Niech obecna sytuacja nie sprawi, że Twoja motywacja do uzyskania formy życia spadnie do zera. Trenerzy mają już sprawdzone możliwości i rozwiązania, aby pomóc Ci uzyskać formę Twojego życia.

Pomogę Ci przejść drogę po lepszą formę, po formę Twojego życia

Zapraszam na konsultację i do regularnej współpracy. Skontaktuj się przez formularz lub telefonicznie.

Nazywam się Norbert Gotz. Od 2012 roku w prosty sposób pomagam ludziom przejść drogę po lepszą formę oraz stale podnosić jakość ich życia. Od 2018 roku pomagam także w formie online osobom z całej Europy.

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie (studia magisterskie).  Jestem akredytowanym trenerem REPs. Pasjonuję się medycyną naturalną co stanowi idealnie połączenie wraz z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem! Od 2019 roku prowadzę studio treningu personalnego EMS – Body Time Studio w Krakowie przy ul. Lipskiej 8.