fbpx

Każdy z nas ma różne potrzeby z zakresu treningu, odżywiania i szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Jedni chcą schudnąć, drudzy przybrać na masie, a trzeci usprawnić i wzmocnić swój układ ruchu. Czego możemy oczekiwać od trenera personalnego? Od czego jest trener personalny Kraków? W czym ci pomoże, a w czym nie?

Na początku drogi…

Przychodząc na konsultację do trenera mamy w głowie przede wszystkim chęć otrzymania pomocy w osiągnięciu celu treningowego. Na przykładzie odchudzania często zdarza się, że moi potencjalni podopieczni próbowali właściwie wszystkiego – często na własną rękę i bezskutecznie. Zatem przychodzą do mnie, aby tym razem skutecznie osiągnąć swoje cele, czyli otrzymać spersonalizowaną pomoc i schudnąć 10, 20, 30 kilogramów itd. Co na to trener?

Jak wygląda współpraca z Norbert Gotz trener personalny Kraków?

Oczekiwania względem trenera personalnego

Często idąc do trenera popełniamy podobny błąd, który popełnialiśmy wcześniej, czyli szukanie upatrywanie szansy, że tym razem się uda. Czasami przyjmuje to formę “trener zrobi za mnie robotę”. Mechanizm ten jest doskonale znany w przypadku zakupów środków odchudzających – magicznych tabletek, które wystarczy zażyć i efekty same się zrobią. Wspaniale.

To tak nie działa…

Nawiązując współpracę z trenerem musisz liczyć się z odpowiednią pracą, którą wykonasz, czyli treningi, wdrożenie zmian w odżywianiu, rezygnacja z pewnych “udogodnień”. Dokładnie tak samo jak idziesz do lekarza wyleczyć się z choroby to nie oczekujesz, że lekarz sam za ciebie zrobi robotę. Po prostu słuchasz się go i wdrażasz to co powiedział. Zadaniem trenera nie jest sztucznie pompować motywację na najwyższy poziom… Motywacji musisz poszukać przede wszystkim sam w sobie i chcieć wprowadzić te zmiany, aby zyskać lepszą jakość życia. Jeżeli oczekujesz, że trener będzie cię stale każdego dnia pompować motywacją, pilnować czy zjadłeś posiłek albo czy czasem nie zjadłeś “syfu” to szybko się rozczarujesz. Taka współpraca nie ma sensu.

Przychodzisz do trenera po to, aby wytyczył ci ścieżkę działania, którą następnie przechodzisz.

Moim zadaniem jest zaplanowanie całego procesu od A do Z, czyli zebranie wywiadu zdrowotnego i wszelkich informacji dotyczących trybu życia, takich jak ilość czasu spędzanego w pracy, tryb pracy, rodzaj pracy (fizyczna lub umysłowa), aktualna aktywność fizyczna, możliwości czasowego pod kątem wdrożenia treningu, przygotowywania posiłków itd. itd. Na tej podstawie planujemy wdrożenie nowego stylu życia, czyli regularnego treningu, wprowadzenia aktywności fizycznej nietreningowej (np. kroki), zaplanowanie odżywiania (wprowadzenie nawyku wyboru dobrych produktów, posiłków itp.), zaplanowanie regeneracji.

Po stopniowym wdrożeniu tych wszystkich punktów moim zadaniem jest monitorować efekty, wprowadzać na bieżąco zmiany w planie i regularne prowadzenie treningów z konkretną osobą.

Zapraszam na mój oficjalny kanał na YT, gdzie znajdziesz wiele porad z zakresu zdrowego stylu życia, a także treningi wideo, które możesz wykonać w domu.

I najważniejsze …

Jeżeli zaakceptujesz ten fakt i nastawisz się na to co napisałem wyżej szansa na uzyskanie trwałego spektakularnego efektu rośnie kilkunastokrotnie. Jeżeli jeszcze nie masz takiego podejścia odezwij się do mnie – wypracujemy je wspólnie.

Zapraszam na trening personalny w Krakowie (Płaszów / Prądnik Czerwony). Odezwij się poprzez formularz kontaktowy klikając tutaj.

Nazywam się Norbert Gotz. Od 2012 roku w prosty sposób pomagam ludziom przejść drogę po lepszą formę oraz stale podnosić jakość ich życia. Od 2018 roku pomagam także w formie online osobom z całej Europy.

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie (studia magisterskie).  Jestem akredytowanym trenerem REPs. Pasjonuję się medycyną naturalną co stanowi idealnie połączenie wraz z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem!