fbpx

Herbata to napój, który jest znany od setek, a nawet tysięcy lat. Jak jednak wybrać dobrą herbatę? Saszetki czy liście? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Koniecznie przeczytaj artykuł do końca!

3 rodzaje herbat

Dzisiaj przeanalizujemy sobie 3 rodzaje herbat. Weźmiemy pod uwagę 3 różne sposoby pakowania, ale też zwrócimy uwagę na to, co jest w środku różnych opakowań.

Klasyczna saszetka

Pierwsza z nich to klasyczna saszetka. Możesz ją spotkać praktycznie w każdym sklepie. Jest to herbata, do której ja osobiście nie mam zaufania.

Po głębszym przyjrzeniu się saszetce, możesz zauważyć, że nie jesteś w stanie stwierdzić, co jest w środku. Możesz ją rozerwać, ale myślę, że to nie o to chodzi. Zwróć uwagę, że tak naprawdę, producent mógł przemycić tutaj dosłownie wszystko.

Podsumowując, tego wariantu herbaty, po prostu nie polecam.

Saszetka premium

Przejdźmy teraz do drugiego typu. Pod lupę weźmiemy herbatę również w saszetce. Jednak jest to saszetka, nazwijmy ją “premium”.

Jest to saszetka bardziej przezroczysta. Gdy przyjrzysz się jej dokładniej, zauważysz zawartość, bez jej otwierania i jakiegokolwiek uszkadzania. Będziesz mógł/ mogła dostrzec pełne liście i większe części. Dodatkowo, ta herbata nie jest tak bardzo rozdrobniona, sproszkowana, jak poprzednia.

Ponadto, na opakowaniu, masz możliwość zapoznania się ze składem. W wybranej przeze mnie dla przykładu herbacie mamy 74 % białej herbaty liściastej, więc jest to całkiem niezły wynik. Poza tym znajdziesz w niej cząstki jabłek, ziarenka różowego pieprzu oraz aromaty. Aromaty to składnik, do którego nie jestem do końca przekonany.

Myślę, że można stwierdzić, że jest to produkt lepszy od poprzedniego. Mnie osobiście już nieco bardziej przekonuje. Co bardzo istotne, wiemy co w tej herbacie jest, wiemy, co parzymy, a później pijemy.

Zatem, jeśli decydujesz się na zakup herbaty w saszetkach, koniecznie zwróć uwagę, aby była ona właśnie bardziej przeźroczysta, jako nazwana przeze mnie saszetka “premium”.

Herbata liściasta

3, ostatni już rodzaj herbaty, wzięty przeze mnie pod uwagę, to herbata liściasta. W tym przypadku są to po prostu czyste liście, bez żadnych domieszek, w postaci na przykład owoców. Czysta liściasta herbata, wybrałem akurat też herbatę białą.

W tym przypadku mamy 100 % pewność- bez dwóch zdań, wiemy co parzymy i co następnie będziemy pić.

Zdecydowanie ten rodzaj herbaty polecam najbardziej. Ba, stwierdzam nawet, iż jest to jedna z najlepszych opcji dostępnych na rynku!

Ostateczny wybór

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem herbaty, rekomendowanym przeze mnie wyborem jest zakup herbaty liściastej.

Z kolei, jeżeli koniecznie chcesz kupić herbatę w saszetkach, to zadbaj o to, aby wybierać tylko te odpowiednio wysokiej jakości.

Nazywam się Norbert Gotz. Od 2012 roku w prosty sposób pomagam ludziom przejść drogę po lepszą formę oraz stale podnosić jakość ich życia. Od 2018 roku pomagam także w formie online osobom z całej Europy.

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie (studia magisterskie).  Jestem akredytowanym trenerem REPs. Pasjonuję się medycyną naturalną co stanowi idealnie połączenie wraz z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem!